водно-моторний спортивно-фізкультурний клуб

ВИДУБИЦЬКИЙ

м. Київ вул. Набережно-Печерська дорога 8 091 307-77-00

Новини → Екологічна акція "Човнярі за чисте довкілля" 2015

5 октября 2015

Не виправдалися прогнози синоптиків обіцяли проливний дощ з ранку і до вечора. Здається, сама погода повстала проти цих пророцтв і дала можливість повноцінно провести акцію з прибирання Київських островів від сміття.
5 вересня 2015 року, в рамках проведення екологічної Акції з прибирання столичних заповідних островів «Човнярі за чисту навколишнє середовище», на київську акваторію вийшла ціла флотилія човнів, катерів і яхт. Мета акції поліпшити екологічний стан регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови».




- Акція проходить щорічно починаючи з 2009 гола. Її ініціаторами виступили «Спілка човнярів» і Асоціація рибалок України. За цей час з островів вивезено десятки тонн сміття - говорить голова «Союзу човнярів» Артем Лакшин - Ми постійно проводимо роз'яснювальну роботу серед відпочиваючих на островах, закликаючи їх дотримуватися чистоти, шанобливо ставиться до природи.
За роки проведення Акції в ній взяли участь сотні громадських організацій, тисячі небайдужих киян, серед яких були депутати, відомі діячі науки і культури.

- Якщо прибережну територію хоч якось прибирають, то «руки» комунальних служб не дотягуються до островів. Природоохоронна громадськість не хоче миритися з таким станом справ - говорить голова Водно-моторного спортивного клубу «Видубицький» Володимир Стріла - З кожним роком, сміття на островах стає менше. Якщо на зорі Акції у 2009 році тільки з одного острова зібрали понад 5 тонн сміття, то сьогодні з двох островів прибрали менше двох тонн. Це показовий приклад, він підтверджує, що ми, на правильному шляху пропагуючи своїми діями цивілізоване ставлення до природи. Але зупинятися ще рано.
Акція одночасно проходила на двох столичних островах - Малому / в народі його називають «острів Кохання» / і на острові Великому, який користується особливою популярністю серед відпочиваючих. Влітку тут яблуку ніде впасти. Результат - гори сміття. Прийшли на прибирання сім'ями, так як самі часто бувають тут. Семирічний Ваня, що допомагає мамі, ні як не може зрозуміти, навіщо залишати сміття там, де відпочиваєш ... Хлопчик за годину зібрав чотири мішки сміття.

Довідка: в регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» входить 34 острова: Муромець, Лопухова, Долобецький, веницианского, Труханів, Жуків, Ольжин, Великий, Малий, Дикий, а також острова без назви
- Можна до безкінечності говорити, виправдовуючи свою бездіяльність. Я гордий, що беру участь в Акції поруч з людьми, які не говорять, а засукавши рукава, роблять, - каже глава Асоціація рибалок України Олександр Чистяков - Все 34 Київські острови заповідні. Це зелені легені столичної акваторії. Прикро і прикро, коли знаходиш в піску розбитий гранований стакан або осколки горілчаних пляшок. Адже острова - це сімейний відпочинок. І при зустрічі з такими «знахідками» може статися трагедія. Так само не варто забувати про величезну шкоду, яку завдає природі пластик. Пластикова пивна пляшка розкладається в природному середовищі до чотирьохсот років, виділяючи при цьому отруйні і вбивають усе живе навколо канцерогенні.
Акція почалася прес конференцією, на якій були підняті питання про екологічні проблеми вітчизняних водойм, незахищеності островів, браконьєрство, незаконних гідронамивах, спроби захоплення та забудови прибережних територій.




Захід з прибирання островів настільки соціально і актуально, що має дуже великий відгук і підтримку з боку громадськості, тим більше човнярів, адже вони і є «жителі води», які гостро переживають те, що відбувається забруднення річки і островів. Під час Акції пройшла регата крейсерських яхт Клубу. Десятки яхт під яскравими вітрилами в знак солідарності з учасниками Акції пройшли перед островами, на яких проходила прибирання. Так само були проведені імпровізовані змагання з веслування. Юні спортсмени розіграли Кубок «Чистий острів». Приємно було дивитися, коли хлопчики й дівчатка на каное та байдарках, вишикувавшись в ряд, махали в знак вітання веслами. Виховувати шанобливе ставлення до природи потрібно з молоду.
- У природі все взаємопов'язано. Біля кожного з островів є обмілини. Вони добре прогріваються, і тому багаті кормом, такі природні нагульні пасовища для молоді риб. Під час штормів і поняття рівня води весь пластик кинутий «туристами» на березі змивається в річку ... На дні вже утворилися його поклади. Він там буде століттями розкладатися. Потрібно цьому протидіяти, адже ці отруєні розкладається сміттям місця схожі на мертву пустелю на дні річки - там немає Життя! - каже начальник відділу по захисту водних живих ресурсів Головрибводу Максим Орел.


Так само не могло не радувати, що поруч з волонтерами наділи рукавички і взяли в руки мішки для сміття відомі артисти, співаки, художники народні депутати, чиновники. Вони зіткнувшись віч-на-віч з проблемою столичних островів під час Акції знайшли шлях щодо поліпшення екологічної обстановки на островах.
- На кожному столичному острові будуть встановлені контейнери для збору сміття. Біля них будуть пластикові пакети, щоб відпочиваючі могли «завантажити» залишки після відпочинку. Сьогодні будуть встановлені таблички пропагують чистоту на островах. Депутатський корпус Київради підтримує цю ініціативу. Подивіться, скільки людей вийшло, щоб зробити навколишній світ чистішим. Я вірю, що нам з киянами будь-яке завдання по-о-пліч - каже депутат, секретар Комісії з питань екологічної політики Київради Сергій Костюк.
Ще однією проблемою є територіальна незахищеність наших заповідників, адже їх межі не винесені в натуру. Тому під час Акції були встановлені межові охоронні знаки та інформаційні стенди регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови».

- На жаль засобів, ледве-ледве вистачає на прибирання закріпленої за нашим підприємством території - розповідає заступник начальника КП «Плесо» Олександра Борисова - острови не входять в зону нашої відповідальності. Але ми готові при розумному і зваженому збільшенні бюджету взяти під опіку і контроль всі 34 заповідних острова столиці. Якщо оцінювати ситуацію з нашими островами тверезо, то вона плачевна. Потрібно негайно, якщо ми не хочемо, щоб острови перетворилися в несанкціоновані звалища, брати ситуацію під контроль і наводити на островах порядок. Ми дуже розраховуємо на допомогу громадськості. У свою чергу наше комунальне підприємство готове раз в тиждень об'їжджати острова і вивозити з них сміття. Всі необхідні для цього плавзасобу у нас є. Для акумуляції в одному місці сміття потрібно підготувати на островах майданчика. Так само буде здійснюватися регулярний візуальний моніторинг островів. І якщо на одному з них обстановка буде тривожною, ось тоді і будуть організовуватися суботники. Вважаю безцінної ініціативу цієї Акції.

Активісти не чекають поки гос.структури «поділять» між собою території, а сьомий рік поспіль самостійно наводять лад на островах. Чого тільки не трапляється під час збирання: упаковки і металеві банки з під їжі, автомобільні покришки, дивно як «заплили» на острів, іржавий остов від розкладачки ... Але найбільше тут скляних і пластикових пляшок.
О другій годині дня прибирання островів завершили. Тільки на острові "Великий", який знаходиться біля Південного моста, за два з половиною години назбирали 308 мішків різного сміття.
Під час Акції учасники стали однією великою дружною сім'єю, яка протистояла єдиної для всіх біді. Втомлені, але задоволені результатом збирання вони покидали острів. Добре попрацювавши, можна і відпочити. Закінчилася Акція традиційної кашею і рибальського юшкою.


- Такі Акції гостро необхідні по всій країні. Якщо не ми, то ніхто не звільнить нашу землю від сміття. Сьогодні йде своєрідна війна людини з побутовим і виробничим сміттям. І, на жаль, в цій сутичці відходи перемагають. У нас в країні сміттєзвалища займають територію рівну державі Люксембург. Для порівняння, так само слід привести такі цифри: в Україні 6% від усієї території - це заповідники, а сміттєві звалища займають більше 7%. І цей процес настання відходів на життєву територію людини триває. Якщо не зупинити цей процес ми скоро задихнемося в горах сміття. Необхідно терміново шукати на державному рівні ефективні методи щодо безпечної переробки сміття. Адже майже весь світ від такої переробки отримує користь, як для енергетики, так і для навколишнього середовища! Захищаючи окружающею нас природне середовище, тим самим ми рятуємо самих себе! - каже Олександр Чистяков.


Учасники Акції:
Громадська організація «Водно-моторний спортивно-фізкультурний клуб «Видубицький», Громадська організація «Водно-моторний спортивно-фізкультурний клуб« Фенікс »,  Асоціація рибалок України, ГО «Видубай захист водойм і берегів», Національний екологічний центр України, ГО "Зелена варта", Київська міська спілка ветеранів АТО , МГО "Ми Українці», Національна екологічна Рада України, Мінекології, Мінінфраструктури, Державне Агентство водного господарства України, Головрибвод, Київрада, КП «Плесо», ТОВ «Епіцентр К».

Убирали столичные заповедные острова  

http://newukraina.blogspot.com/2015/09/blog-post_7.html

http://www.agroperspectiva.com/ru/press_release/9415

http://123ru.net/kiev/29503843/

 

На Великом собрали 308 мешков мусора

http://www.2000.ua/novosti/kiev/na-velikom-sobrali-308-meshkov-musora.htm

 

В Киеве активисты на яхтах сделали уборку на островах http://kiev.segodnya.ua/kpeople/v-kieve-aktivisty-na-yahtah-sdelali-uborku-na-ostrovah-647351.html

http://rss.novostimira.com/n_7286883.html

http://allnewspoint.com/news/3728927

http://lenta.mobus.com/news_1333278.html

http://newswave.com.ua/view/2106283/

 

ФОТО  http://photo.ukrinform.ua/ukr/current/indexa.php?asearch=TRUE&event_id=724300



Все новости...